سرمایه گذاری 39 میلیارد تومانی و 15 میلیون یوروی برای تولید بلوک و پانل بتنی در مرند

سرمایه گذاری 39 میلیارد تومانی و 15 میلیون یوروی برای تولید بلوک و پانل بتنی در مرند

1395/11/27 138 0

سرمایه گذاری 39 میلیارد تومانی و 15 میلیون یوروی برای تولید بلوک و پانل بتنی در مرند

استاندار آذربایجان‌شرقی از سرمایه گذاری 39 میلیارد تومانی و 15 میلیون یوروی برای احداث کارخانه تولید بلوک و پانل بتنی سبک گازی اتوکلاو شده و ملات خشک مرند خبر داد.

مجید خدابخش عصر امروز در حاشیه بازدید از محل ایجاد شهرک صنعتی صنایع خاک چینی ایران در زمینی به وسعت 27 هکتار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، آغاز عملیات اجرایی و ساختمانی احداث کارخانه تولید بلوک و پانل بتنی سبک گازی اتوکلاو شده و ملات خشک را اعلام کرد.
وی افزود: از زمان کلنگ‌زنی پروژه اقداماتی مثل اخذ مجوز و تخصیص 12 میلیون یورو وام ارزی از صندوق توسعه ملی، افزایش سرمایه شرکت از 175 میلیارد ریال به 500 میلیارد ریال، خرید یک میلیون و 850 هزار یورو از ماشین‌الات و تجهیزت خط AAC از محل منابع داخلی و حمل به کارخانه از شرکت HESS آلمان انجام گرفته است.
خدابخش همچنین به مواردی مثل ساخت و آماده بودن بخش دیگری از ماشین‌آلات پروژه به ارزش 1.5 میلیون یورو در آلمان و گشایش LC به مبلغ 5 میلیون یورو از ماشین‌آلات و تجهیزات از محل وام مصوب اشاره کرد.
لازم به ذکر است، مجید خدابخش بعد از ظهر امروز در سفر به شهرستان مرند، پس از اعلام صدور مجوز آغاز عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید بلوک و پانل بتنی سبک گازی اتوکلاو شده و ملات خشک، از شرکت بتن گازی سبک نوبهار مرند بازدید کرد و پس از آن با حضور در گلزار شهدای شهرستان به غبارروبی مراز شهدا و احترام به مقام شامخ آنها پرداخت.
استاندار آذربایجان‌شرقی در پایان سفر خود به مرند در جلسه مشترک کمیته برنامه‌ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان شرکت کرد.
داوود بهبودی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و تعدادی از مسوولان اجرایی استان، مجید خدابخش را در سفر به مرند همراهی کردند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر