آمادگی شرکت آلمانی برای راه اندازی خط تولید بتن سبک درخراسان شمالی

آمادگی شرکت آلمانی برای راه اندازی خط تولید بتن سبک درخراسان شمالی

1395/11/27 136 0

آمادگی شرکت آلمانی برای راه اندازی خط تولید بتن سبک درخراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- مدیر بازرگانی شرکت ورهان (VerHan )آلمان در دیدار با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی، آمادگی این شرکت را برای ساخت و راه اندازی خط تولید بتن سبک یا گازی اتوکلاو شده(autoclaved aerated concrete یا AAC ) در این استان اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این دیدار اظهار کرد: فعالان صنعت و تکنولوژی کشور آلمان از تلاش و پشتکار بالایی برخوردارند و فضای اقتصادی ایران هم برای سرمایه‌گذاری مشترک با این کشور قابل اعتماد است.
محمود دلپسند ایجاد امنیت، ثبات و تضمین سرمایه گذاری را برای انجام کار مشترک الزامی دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران اصل سرمایه و سود سرمایه گذاران را تضمین می کند که می تواند نقطه قوتی برای جلب مشارکت های خارجی باشد.
وی گفت: زمین مورد نیاز ساخت و راه اندازی خط تولید بتن سبک را از اراضی دولتی تامین خواهیم کرد.
دلپسند تصریح کرد: نیروی کار متخصص، موقعیت جغرافیایی مناسب صادرات به کشورهای آسیای میانه، منابع انرژی و گاز ارزان قیمت و ظرفیت مناسب برای تولید صنایع فولادی، از ویژگی های استان خراسان شمالی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است.
وی به درخواست های متقابل استان در این همکاری دو جانبه اشاره داشت و افزود: انتظار داریم شرکتVerHan نیز از دانش و فناوری نوین برای راه اندازی این خط تولید استفاده کند و این تکنولوژی را برای ارتقاء توان و دانش فنی استان انتقال دهد و از توان نیروهای بومی متخصص در روند ساخت این خط تولید بهره مند شود.
«آرنه هوولمان» مدیر بازرگانی شرکت ورهان آلمان نیز در این دیدار از ایجاد زمینه همکاری مشترک با ایران به ویژه استان خراسان شمالی ابراز خرسندی کرد و ایران را کشوری مناسب برای ساخت و راه اندازی خط تولید بتن گازی اتوکلاو شده AAC دانست.
محصول بتن سبک (AAC ) نسبت به آجر از قیمت بسیار کمتری برخوردار است. از ویژگی های منحصربه فرد آن هم سبک‌ کردن وزن ساختمان، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، عایق ‌بودن در برابر حرارت و صوت، سهولت در حمل و نقلو کاهش خسارات انسانی و غیرانسانی در زمان وقوع زلزله است.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر